PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Jak co roku uczniowie klas pierwszych z wielkim zapałem rozpoczęli naukę w naszej szkole.
W dniu 06 października 2021 r. odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek,  tańca, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Po przywitaniu gości przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Pan Dyrektor Grzegorz Markowicz wygłosił okolicznościowe przemówienie, powitał gorąco rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, którym „oddał głos”.
Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością.
 Pierwszoklasiści przedstawili  przygotowany program artystyczny, w którym zaprezentowali swoją wiedzę na temat ojczyzny, ruchu drogowego, umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Swoim występem przekonali wszystkich, że zasługują na przyjęcie do braci uczniowskiej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.
Pan Dyrektor Grzegorz Markowicz poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniał go w prawdziwego ucznia.  Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Wychowawca: Małgorzata Majka

Previous Article
Next Article