EKO – KREATYWNI

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi świętujemy 22 kwietnia. Jest on największym świętem ekologicznym na świecie. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło: „Przywróć naszą Ziemię”.  Święto to zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Obecnie dzień ten świętuje bardzo wiele krajów, w tym Polska. Jest to dzień mający na celu uświadomić nam, mieszkańcom Ziemi, jak ważne jest dbanie o środowisko zarówno to wokół nas jak i całej planety. Musimy zrobić co w naszej mocy aby odciążyć Ziemię od destrukcyjnego wpływu ludzi. Dotkliwy smog, kwaśne deszcze, wycinka lasów, globalne ocieplenie, wymieranie rzadkich gatunków zwierząt, topnienie lodowców, susze, powiększająca się dziura ozonowa- to tylko kilka negatywnych skutków działalności człowieka na klimat.  Jeśli nic z tym nie zrobimy, to grozi nam katastrofa ekologiczna, dlatego dbajmy o naszą Ziemię, segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, dbajmy o nasze środowisko.

W tym roku szkolnym starsi uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie ekologicznym „EKO – kreatywni”.

Konkurs adresowany był do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

I uczniowie klas IV – V szkoły podstawowej;

II uczniowie klas VI – VII szkoły podstawowej

Zasady konkursu: 

  • Tematem konkursu plastycznego dla klas IV – V było wykonanie modelu EKO – zabawki z odpadów (np. butelki plastikowe, opakowania, puszki, kartony)
  • Uczniowie klas VI – VII mieli za zadanie wykonanie plakatu promującego działania na rzecz klimatu (dowolna technika).

Podsumowanie konkursu:

– oceny prac oraz wyłonienie laureatów dokonało jury powołane przez organizatora, które zwracało uwagę na estetykę wykonania, zgodność wykonania z złożeniami konkursu, wkład pracy oraz samodzielność wykonania.

Wyniki

Uczniowie klas IV-V

I miejsce- Jakub Michoń – kl.IV

II miejsce- Filip Knych- kl.IV  i Magdalena Pędrak kl.V

III miejsce – Michał Pędrak i Amelia Jamróg – kl.IV

Uczniowie klas VI -VII

I miejsce- Natalia Rynkar – kl.VII

II miejsce – Oliwia Buch – kl. VII

III miejsce – Maciej Persak – kl. VI

Wszystkim bardzo gratulujemy pomysłowości i kreatywności. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu.

Previous Article
Next Article