Wycieczka do Rzeszowa

7 grudnia 2018 roku grupa 27 uczniów klas  IV, V, VII , VIII oraz III gimnazjum przebywała wraz z nauczycielami Anną Grabowską oraz Tomaszem Lesiakiem  na wycieczce w Rzeszowie, gdzie odwiedziła  Fly Park, największy na Podkarpaciu Park Trampolin o powierzchni 1500m2 podzielony na kilka stref. Dużym powodzeniem cieszyły  się:  Fly Bag – gigantyczna dmuchana poduszka do salt i akrobatyki, ścianka wspinaczkowa połączona z wielkim basenem z gąbkami oraz  duża trampolina o powierzchni 20m2. Uczniowie korzystali również z aren z różnymi trampolinami od kwadratowych przez prostokątne, aż po ukośne na ściankach z przeszkodami o zróżnicowanej wysokości  i wielkości . Nie brakowało  również  zainteresowanych strefami Ninja Park –  z torami pełnymi przeszkód o zróżnicowanym stopniu trudności, a także Dodgeball – do gry  w  zbijaka oraz Slum  Dunk- ze ścieżkami  akrobatycznymi  zakończonymi  koszami, umożliwiającymi  efektowne treningi wsadów piłek do kosza.

Uczniowie obejrzeli również w kinie Helios film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, nowy projekt Walta Disneya, będący interpretacją zarówno baletu Piotra Czajkowskiego , jak i  i opowiadania E. T. A. Hoffmanna. Produkcja  zachwyciła  młodych widzów przede wszystkim  kolorowym, baśniowym światem, scenografią, charakteryzacją, kostiumami oraz efektami specjalnymi. Bohaterką filmu jest Clara, dziewczynka poszukująca  klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. Podczas poszukiwań trafia do tajemniczej krainy, gdzie spotyka żołnierza, Philipa i razem z nim podejmuje walkę ze złą Matką Ginger – władczynią Czwartego Królestwa w celu zdobycia klucza oraz przywrócenia porządku w całej krainie.

Na koniec  uczniowie  zwiedzili z przewodnikiem „Rzeszowskie Piwnice” – Podziemną Trasę Turystyczną Rzeszowa o długości 396 metrów, składającą się z 40 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na głębokości od 0,5 do 10 metrów po powierzchnią Rynku. Składają się na nią piwnice pochodzące z okresu od XIV do XVIII wieku. Najwęższym miejscem na trasie – 70cm – są Lochy Tatarskie. Uczniowie obejrzeli także ekspozycję historyczno-edukacyjną, prezentującą repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, dawnej ceramiki użytkowej i przedmiotów codziennego użytku, a także – w Korytarzu Herbowym – herby dawnych właścicieli miasta, ziem i województw, na terenie których było ono położone oraz herby Rzeszowa.

Previous Article
Next Article