Wizyta w Bibliotece Publicznej w Czarnej

W poniedziałek 22.05.2017 r. uczniowie klas II i III SP pod opieką pani Małgorzaty Majki, Agnieszki Stachowicz i Katarzyny Knych wzięli  udział w wycieczce do Biblioteki Publicznej w Czarnej.
Po przybyciu na miejsce zostaliśmy miło przywitani przez panią bibliotekarkę, która przekazała dzieciom informacje na temat korzystania z biblioteki. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i zagadki, którymi przeplatała swoją prelekcję. Pani bibliotekarka odpowiadała też na pytania, które zadawali jej uczniowie naszej szkoły.
Później mogli swobodnie obejrzeć zbiory biblioteczne. Na koniec w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Cała Polska czyta dzieciom”, pani bibliotekarka przeczytała kilka humorystycznych wierszy. Zachęcone w ten sposób dzieci obiecały, że wkrótce wraz z rodzicami ponownie odwiedzą bibliotekę i skorzystają z jej oferty.
Następny etap to piesza wędrówka do pizzerii „Pietro Party”, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Właściciel restauracji oraz „maskotki”: osiołek i alpaka przywitali dzieci i zaprosili na odpoczynek w ogrodzie.
Podczas zorganizowanej dyskoteki dzieci doskonale bawiły się w rytm znanych im utworów.

Później nasi uczniowie mieli możliwość obserwowania pracy kucharza. Wybierając samodzielnie ulubione dodatki, tworzyły własne „kompozycje smakowe”, a po upieczeniu potrawy zajadały je ze smakiem. Niektórzy zabierali „autorską” pizzę do domu, aby podzielić się z bliskimi.
Na zakończenie zorganizowano konkurs plastyczny. Zwycięzcy otrzymali kupony na zakup pizzy.
Pomimo zmęczenia  dzieci były bardzo zadowolone i postanowiły, że na pewno wkrótce odwiedzą pizzerię „Pietro Party”.

Previous Article
Next Article