„WCZORAJ JESZCZE PRZEDSZKOLAKI, DZISIAJ JUŻ PIERWSZAKI”.

Pod takim hasłem dnia 27.10.2017 roku o godzinie 12.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy I.

Uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele władz gminnych i lokalnych:

Sekretarz Gminy Czarna – pan Mirosław Perz,
Radny Żdżar – pan Marek Ziaja.

Po przywitaniu gości przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Pan Dyrektor Grzegorz Markowicz wygłosił okolicznościowe przemówienie, po którym ”oddał głos” uczniom klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści przedstawili pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Stachowicz przygotowany program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.
Swoim występem przekonali wszystkich, że zasługują na przyjęcie do braci uczniowskiej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zaś wzorowym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

Po ślubowaniu dzieci pan Sekretarz Mirosław Perz symbolicznie pasował na ucznia. Pan Radny Marek Ziaja wręczył świeżo upieczonym uczniom upominki.

 

 

Na koniec Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece ze strony starszych kolegów w szkole i poza nią.
Również rodzice pamiętali o święcie swoich pociech i  zorganizowali „słodkie” przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Previous Article
Next Article