W Górach Świętokrzyskich

23 maja 2019 r. o godzinie 6:30 uczniowie klas III, IV i V Szkoły Podstawowej w Żdżarach wyruszyli autokarem w Góry Świętokrzyskie. Mimo deszczowej pogody humor dopisywał wszystkim uczestnikom wycieczki oraz opiekunom.
Już przed południem dojechaliśmy do najpiękniejszej jaskini – Jaskini Raj, która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych o unikalnym na skalę światową zagęszczeniu.
Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki było Centrum Neandertalczyka, w którym zobaczyliśmy naturalną replikę mamuta, multimedialne prezentacje i filmy, repliki czaszek ludzi pierwotnych, inscenizacje polowań.
Niewątpliwie, atrakcją był rozbudowany kamieniołom wapienny, który obecnie jest Rezerwatem Przyrody i miejscem spotkań artystycznych.
Ostatnim punktem naszego programu był Święty Krzyż. Przewodnik opowiedział nam o historii klasztoru i wotach Krzyża Świętego. Duże zainteresowanie wzbudziło Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego – była to wspaniała lekcja dla nasz wszystkich.
Nasze wycieczkowe plany tego dnia trochę utrudniała pogoda, jednak mimo tych utrudnień zadowoleni wróciliśmy z wycieczki.

Previous Article
Next Article