TWOJA ZDROWA DIETA – PRELEKCJA DIETETYKA

     W ramach realizacji działań wynikających z tegorocznego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego z zakresu zasad zdrowego odżywiania oraz propagowania zdrowego stylu życia, uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli online w prelekcji „Twoja zdrowa dieta”, którą przygotowała Pani dietetyk Diana Pietraszewska.

Pani Diana w prosty i przystępny sposób omówiła tematykę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, wpływu witamin i minerałów na prawidłowy i harmonijny rozwój uczniów oraz źródeł ich pozyskiwania z warzyw i owoców. Przedstawiła prawidłowy rozkład posiłków, które powinny zawierać produkty bogate w białko, witaminy i składniki mineralne oraz wodę do picia. Zachęcała do regularnej aktywności fizycznej i wielokrotnie podkreślała znaczenie prawidłowego żywienia i jego bezpośredni wpływ na kondycję człowieka w dalszych latach życia. Mówiła o produktach, które warto codziennie spożywać, jak również te, których należy unikać. Prowadząca podjęła temat spożywania napojów energetycznych przez osoby nastoletnie – omówiła pokrótce skład produktów z tej grupy, przedstawiła skutki, jakie zawarte w tych napojach substancje mogą mieć dla naszego organizmu i zdrowia. Prowadząca podała kilka sposobów, jak poradzić sobie z brakiem energii i uczuciem zmęczenia w ciągu dnia, jak np.: regularne spożywanie posiłków, częste nawadnianie organizmu, regularny sen, wybieranie nieprzetworzonej żywności, unikanie słodyczy i słodkich napojów, oraz codzienna aktywność fizyczna.

Dziękujemy Pani dietetyk za pouczający wykład. Uczniom życzymy wytrwałości w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Film „TWOJA ZDROWA DIETA”: https://drive.google.com/file/d/1Q3qMRLw7o7Pu1CD7FQS7FHl_CHhV8o0n/view?usp=drive_web

Previous Article
Next Article