PASOWANIE NA UCZNIA

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
15 października od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, dekoracja sali gimnastycznej – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan Dyrektor powitał gorąco rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, którym „oddał głos”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając inscenizację pt. „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, eleganckich biretach na głowach pierwszaki błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej uczniowie zwrócili się do Pana Dyrektora o przyjęcie do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie oraz prezenty. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Na koniec uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem pani Anny Grabowskiej  przygotowali krótki  program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym wyjątkowym dniu uczniowie serdecznie podziękowali swoim pedagogom za przekazywaną wiedzę oraz trud włożony w kształtowanie serc i umysłów.

Wychowawca Agnieszka Stachowicz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Previous Article
Next Article