III Gminny Turniej Scrabble

W tegorocznym turnieju, który odbył się 6 czerwca w  Zespole Szkół w Żdżarach, wzięło udział sześć   dwuosobowych drużyn naszej gminy. Bardzo nas to   cieszy, ponieważ w zeszłorocznych rozgrywkach   zagrało tylko cztery zespoły. Misja propagowania tej rozwijającej umysły gry przynosi rezultaty. Coraz więcej uczniów naszej gminy gra w scrabble, a tym samym bogaci zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, kreatywność, uczy się współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji.
Scrabbliści rozegrali trzy rundy. Emocje były ogromne. Uczniowie uśmiechnięci, ale skoncentrowani komponowali rozmaite wyrazy i wplatali je do krzyżówki na planszy w najbardziej opłacalne punktowo miejsca. W przerwach między rundami był czas na ciastko, żarty i zawieranie nowych znajomości.

Wyniki III Gminnego Turnieju Scrabble
Najlepsza w tym roku okazała się drużyna dziewcząt ze szkoły w Żdżarach – Agnieszka Cyboroń i Anita Fujawa, za nimi uplasowali się chłopcy ze Żdżar – Kamil Cyboroń i Hubert Oleksy, trzecie miejsce zajęły dziewczyny z Zespołu Szkół w Borowej Oliwia Dzięgiel i Zuzanna Wilk.
Gratulujemy!
Dziękujemy opiekunom drużyn za przygotowanie do turnieju oraz panu Piotrowi Warżale z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnej za ufundowanie pucharów.

Previous Article
Next Article