Finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” w Sokółce

Agnieszka Cyboroń i Anita Fujawa –  uczennice II klasy Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Lotników Brytyjskich w Żdżarach wzięły udział w  finale IX Ogólnopolskiej Olimpiady „ Myśli Jana Pawła II” , który odbył się w Sokółce na Podlasiu.

Finałowe zmagania około sześćdziesięciorga uczestników ze szkół gimnazjalnych i średnich z całej Polski poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego odprawiona w Kościele pw. Świętego Antoniego w Sokółce. Rangę wydarzenia podkreśliło przybycie władz wojewódzkich i powiatowych, które swą obecnością uświetniły finał olimpiady: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Powiatu w Sokółce Piotr Rećko oraz Podlaski Kurator Oświaty Jadwiga Mariola Szczypień.

Olimpiada składała się z dwóch części. Pisemna obejmowała pisemny test, który w przerwie obiadowej został oceniony przez komisję konkursową i wyłonił uczestników finałowego etapu: po troje uczniów z każdej kategorii wiekowej – gimnazjów i szkół średnich. Nasza uczennica Agnieszka Cyboroń zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej – zostając laureatką IX Ogólnopolskiej Olimpiady :„Myśli Jana Pawła II” a wcześniej wygrywając etap wojewódzki,  który odbył się w Zręcinie na Podkarpaciu.

Jest to ogromny sukces zważywszy na bardzo wysoki poziom zadań konkursowych, które obejmowały szczegółowe zagadnienia związane z myślą, nauczaniem i pontyfikatem Jana Pawła II. Udział naszych uczennic w finale olimpiady to nie tylko przygoda intelektualna, ale i bogate doświadczenie duchowe ze względu na bliskość i osobliwość miejsca, w którym wydarzył się eucharystyczny cud.  Jednocześnie składamy podziękowanie i gratulacje księdzu mgr Adamowi Samborskiemu przygotowującemu uczennice do poszczególnych etapów olimpiady.

Previous Article
Next Article