EDUKACJA CZYTELNICZA

6.05.2020

Edukacja Czytelnicza:List Ojca Świętego Jana Pawła II do dzieci w Roku Rodziny./ Przeczytamy w nim jak ważne jest dziecko i młody człowiek w rodzinie, środowisku lokalnym, w świecie/ Polecam do przeczytania w wolnej chwili.

8.05.2020

Edukacja czytelnicza:Polecam do przeczytania książkę ” Przepis na człowieka”Autor; Dawid Myśliwiec – jeden z najlepszych popularyzatorów nauki w Polsce.Książka pomaga zrozumieć czym jest człowiek – efekt zapisu w genach, czy ich oddziaływania ze środowiskiem.

13.05.2020

„Człowiek współczesny tak bardzo potrzebuje nadziei” to słowa Wielkiego Jana Pawła II.  W dniach 17-18 maja obchodzić  będziemy 100 rocznicę Jego urodzin.Polecam : J.P. II TVP.pl, gdzie znajdziemy różne formy wspomnień tej Postaci.Ruszyła także akcja” Za miłość, za wiarę, za modlitwę, za świętość”- za co jestem wdzięczny Janowi Pawłowi II?W poniedziałkowym Teatrze TV o godz 21 spektakl: ” Powołanie” /TVP 1 /

14.05.2020

” Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II( Medytacje)Poemat Papieża wydany w 2003 roku w sześciu językach.Składa się z  trzech części:StrumieńNa progu Kaplicy SykstyńskiejWzgórze w Krainie MoriaUtwór był recytowany i opracowany muzycznie między innymi przez Piotra Rubika( Tu Es Petrus) oraz Stanisława Sojkę( Album Muzyczny)Polecam w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin Jana PawłaII.

20.05.2020

Młodszym czytelnikom polecam książkę ” Lolek”autor P.Kordyan.Wesołe historie z życia Jana Pawła II. 

21.05.2020

Polecam młodzieży , a szczególnie Ósmoklasistom książkę: ” Sztuka sięgania gwiazd” autor Parenti Chiara

Główna bohaterka Sole postanawia zrobić listę rzeczy, których najbardziej się boi ale których od zawsze pragnie.Czuje, że musi próbować żyć tak jak Stella- z uśmiechem na ustach i otwartym sercem.

27.05.2020

Polecam Rodzicom książkę ” Czując. Rozmowy o emocjach” autor; Jucewicz Agnieszka. Czytelnik znajdzie w niej porady odnośnie radzenia sobie z emocjami swoich dzieci oraz zapewnienie autorki, że ważne jest mieć taką przestrzeń w głowie, w której można myśleć o tym , co się czuje.

28.05.2020

TVP emituje film pt. ” Stulecie winnych” będący ekranizacją powieści o tym samym tytule napisaną przez Ałbenę Grabowską.

Brwinów to miejsce akcji filmu i powieści. Czasy wojen widziane okiem młodej autorki i oparte na wspomnieniach przekazanych przez Dziadka.

To także miejsce życia Ałbeny Grabowskiej….polecam 

4.06.2020

Edukacja czytelnicza: ” Wróćmy do ziół leczniczych” to książka  Andrzeja Czesława Klimuszko prekursora powrotu do przyrody i wykorzystania jej zasobów dla dobra człowieka. Może ona być inspiracją do przyjemnego i pożytecznego spędzania czasu na wolnym powietrzu, wśród łąk, pól i miedz przydrożnych pełnych o tej porze roku roślin o dobroczynnych dla naszego organizmu właściwościach.

10.06.2020

„Kosmiczne zachwyty' Neil de Grase Tyson

to entuzjastyczny i pełen pasji opis wszechświata tego bliskiego i odległego napisany lekkim piórem . Po przeczytaniu tej książki nocne wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo już nigdy nie będzie takie samo.