DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W dniu 11 lutego dobył sie w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest on obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r., a w naszej szkole odbył się już po raz trzeci.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Z tej okazji uczniowie klas II-V wzięli udział w lekcji poświęconej właściwemu i bezpiecznemu korzystaniu z zasobów internetowych. Obejrzeli kilka filmów, zarówno animowanych, jak i z występującymi aktorami, które w sposób przystępny i rzeczowy, a często także na wesoło, pokazywały, jakie niebezpieczeństwa czyhają na użytkowników sieci i jak się przed nimi bronić lub jak postępować w przypadku napotkania jakiegoś zagrożenia.

Pokazane na filmach sytuacje na pewno pomogą uczniom w lepszym, bezpieczniejszym korzystaniu z zasobów sieci Internet.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Previous Article
Next Article