Czytanie na polanie

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji zachęcającej do czytania książek pod hasłem „Czytanie na polanie”. Na zdjęciach poniżej widzimy, że czytanie może się odbywać w różnych miejscach, nie tylko przy biurku. Zachęcamy serdecznie do lektury ciekawych książek w czasie wakacji.

Na pewno wszyscy już to wiedzą, ale jeszcze raz przypomnijmy korzyści wynikające z czytania.

  • Czytanie książek uspokaja i pozwala się odprężyć.
  • Czytanie stymuluje umysł i pozwala na poprawę koncentracji oraz pamięci. Czytanie aktywuje te obszary mózgu, które również odpowiadają za naszą mowę oraz myślenie.
  • Przeniesienie się do fikcyjnego świata książki pozwala nam oderwać się od rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o problemach. Udowodniono, że czytanie książek pozwala nam w realnym życiu łatwiej rozwiązywać konflikty i problemy osobiste.
  • Zwiększa się nasz poziom elokwencji oraz zasób słów. Dzięki czytaniu poznajemy nowe słowa, wiemy w jakim kontekście ich użyć oraz zapamiętujemy je już na długi czas. Ponad to po czasie zauważymy, że przemowy lub dłuższe wypowiedzi nie stanowią dla nasz żadnego problemu.
  • Książki sprawiają, że nasza wiedza się pogłębia. Autorzy zawsze do swojej powieści starają się przemycić trochę wiedzy i dzięki temu przy spotkaniu ze znajomymi możemy zaskoczyć ich wiedzą na jakiś temat.
Previous Article
Next Article