Akcja charytatywna ,,Pomóżmy im przetrwać zimę’’

W  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Brytyjskich w Żdżarach przez cały październik  trwała akcja charytatywna na rzecz kociego przytuliska ,, Brzozowe  ranczo’’ w Dębicy pod hasłem ,,Pomóżmy im przetrwać zimę’’. W ramach akcji  dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum  zebrali 40 kilogramów kociej karmy oraz kilkanaście koców.

16 listopada 2017 roku paczkę zawiozły do schroniska organizatorki przedsięwzięcia nauczycielki  języka polskiego i historii Anna Grabowska i Dorota Szutka wraz z Nicole Lenz, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, uczennicą klasy  szóstej, która była pomysłodawczynią  przeprowadzenia  akcji w szkole.
W schronisku przy ulicy Wielopolskiej  w Dębicy znajduje się czterdzieści osiem  kotów, kilkanaście psów, trzy  konie uratowane od śmierci , kilka kóz oraz dwa osiołki i trzy wyrzucone z domu króliki. Troskliwą oraz fachową opieką otacza je na co dzień z niezwykłą pasją i poświęceniem Pani Dominika Rostowska , pracownik schroniska , ale przede wszystkim człowiek z wielkim sercem.
Nauczyciele i uczniowie otrzymali dyplomy z podziękowaniem  za zaangażowanie w organizację  tak potrzebnej – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym- pomocy dla bezdomnych zwierząt.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *